Gabe Ellett Trackside Software 7950 12150 225 105 0 0 False False Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: All Classes Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A PALMER EASTON 728 50cc Open (4-8) MANON CENTER PA KTM 3 1   1 BETTS LIAM 145 50cc Open (4-8) WARREN PA KTM 4 2   2 HENDERSON STEELE 508 50cc Open (4-8) FAIRMONT WV COB 2 4   3 SWEET CARTER 3 50cc Open (4-8) NEW CASTLE PA COB 7 3   4 MUISE JACKSON 14 50cc Open (4-8) SPRINGVILLE NY KTM 6 5   5 MCDONALD DYLAN 530 50cc Open (4-8) FINLEYVILLE PA KTM 5 7   6 MEANS GANNON 370 50cc Open (4-8) PUNSUTAWNEY PA GAS 8 6   7 BETTS LINCOLN 111 50cc Open (4-8) WARREN PA HSK 9 9   8 METERKO JAX 921 50cc Open (4-8) SALTSBURG PA KTM 11 8   9 NICOLS CRU 511 50cc Open (4-8) TITUSVILLE PA KTM 10 10   10 MCMURTRIE MAXON 428 50cc Open (4-8) BRADFORD PA KTM 12 11   11 ISENHOWER BRYCEN 192 50cc Open (4-8) HUDSON MI COB 1 DNS   12 METERKO BRAYDEN 95 50cc Open (4-8) STRATTANVILLE PA COB DNS DNS   DNS ADAMS DREW 300 2. 250 B Limited CHATTANOOGA TN KAW 1 1   1 BORGES RODRIGO 221 2. 250 B Limited SAN RAFAEL CA KTM 2 2   2 PINKSTON CASE 14 2. 250 B Limited KAUFMAN TX YAM 3 3   3 PUTNAM GAVIN 751 2. 250 B Limited NILES OH YAM 5 4   4 SHULL SETH 43 2. 250 B Limited CENTERBURG OH YAM 4 6   5 MCCAULEY CHRISTIAN 65 2. 250 B Limited MORGANTOWN WV YAM 6 5   6 BAKER BROC 74 2. 250 B Limited ROAMING SHORES OH KTM 7 7   7 SAELER BRICE 0 2. 250 B Limited BUTLER PA SUZ 9 9   8 EDWARDS NATHAN 99 2. 250 B Limited WARREN PA KAW 8 11   9 AMELL DRAKE 24 2. 250 B Limited PORT ALLEGHENY PA SUZ 10 10   10 NEAL DEVIN 5 2. 250 B Limited LINESVILLE PA KAW 12 12   11 RAUSO JR RALPH 875 2. 250 B Limited VANDERGRIFT PA HSK 11 13   12 MORNINGSTAR DUSTIN 287 2. 250 B Limited SUGAR GROVE PA KAW 14 14   13 WETZEL JAY 077 2. 250 B Limited PITTSBURGH PA YAM 13 15   14 RUETSCHI JUSTIN 50 2. 250 B Limited FREDONIA PA KTM DNS 8   15 LESKO JACOB 34x 2. 250 B Limited PHILIPSBURG PA KAW DNF DNS   DNF JOHNSON RONALD 7 2. 250 B Limited WHITE OAK PA KTM DNS DNS   DNS RENNINGER LOGAN 2 4. 250 C Limited WARREN PA KTM 1 1   1 BURLEY SPENCER 15 4. 250 C Limited SPENCERPORT NY KTM 2 2   2 SELBY CASHTON 118 4. 250 C Limited ROYSE CITY TX KTM 3 3   3 PERRY JUSTIN 98 4. 250 C Limited BETHPAGE TN HSK 5 4   4 MORELLI TANNER 672 4. 250 C Limited BROCKWAY PA HON 4 7   5 VITRO RYDER 80 4. 250 C Limited FISHKILL NY HSK 6 8   6 DITTMAN ZACH 125 4. 250 C Limited CYCLONE PA YAM 10 5   7 HOCH JACOB 983 4. 250 C Limited SMETHPORT PA KAW 11 6   8 CAMPBELL BREYDEN 122 4. 250 C Limited ALTOONA PA HSK 7 10   9 WEISNER TRAVIS 799 4. 250 C Limited ST. MARYS PA KAW 8 11   10 MATTHEWS CALVIN 162 4. 250 C Limited MORGANTOWN WV HON 12 14   11 ROPER HAYDEN 121 4. 250 C Limited RIVERTON UT YAM 13 15   12 MCFARLAND DOMINICK 527 4. 250 C Limited NORTH LEWISBURG OH YAM 20 9   13 SMELTZ BRENNEN 083 4. 250 C Limited MOUNT PLEASANT PA YAM 16 13   14 PETERSON NASH 14 4. 250 C Limited FULTON NY YAM 14 17   15 SAMPSON RYAN 76 4. 250 C Limited BLOOMFIELD NY KTM 18 16   16 MEDAS JOEY 53 4. 250 C Limited RAYNHAM MA KTM 17 18   17 SHADLE BLAKE 815 4. 250 C Limited SLICKVILLE PA KAW 19 19   18 SAMPSON JACOB 177 4. 250 C Limited BLOOMFIELD NY YAM 9 DNF   19 CLARK ROCCO 58 4. 250 C Limited MADERA PA KTM DNF 12   20 MARTINELLI DAVID 23x 4. 250 C Limited WARREN PA HSK 22 21   21 RAPP ETHAN 312 4. 250 C Limited WARREN PA HON 24 20   22 STEVICK JUSTIN 23 4. 250 C Limited BUTLER PA GAS 21 23   23 HUNKUS BRENT 662 4. 250 C Limited KINSMAN OH KAW 23 22   24 MCLAUGHLIN NATHAN 62 4. 250 C Limited NATRONA HEIGHTS PA YAM 15 DNS   25 MILLET AUSTIN 325 4. 250 C Limited SOUTHINGTON OH KAW 25 DNS   26 ANDERSON KYLE 172 4. 250 C Limited WARREN PA KTM DNS DNS   DNS BEYER JACK 7 4. 250 C Limited KERSEY PA KTM DNS DNS   DNS CLYDE BRAYDEN 9 4. 250 C Limited ST MARYS PA YAM DNS DNS   DNS BURLEY SPENCER 15 5. 250 C Jr (12-17) Limited SPENCERPORT NY KTM 1 1   1 PERRY JUSTIN 98 5. 250 C Jr (12-17) Limited BETHPAGE TN HSK 4 2   2 SURRENA HAYDEN 208 5. 250 C Jr (12-17) Limited HARRISVILLE PA HON 3 3   3 SELBY CASHTON 118 5. 250 C Jr (12-17) Limited ROYSE CITY TX KTM 2 4   4 CAMPBELL BREYDEN 122 5. 250 C Jr (12-17) Limited ALTOONA PA HSK 6 6   5 MCLAUGHLIN NATHAN 62 5. 250 C Jr (12-17) Limited NATRONA HEIGHTS PA YAM 7 9   6 RENNINGER LOGAN 2 5. 250 C Jr (12-17) Limited WARREN PA KTM 5 11   7 PASSMORE AUSTIN 14 5. 250 C Jr (12-17) Limited CONNEAUT OH YAM 9 8   8 LABRECK AIDEN 74 5. 250 C Jr (12-17) Limited OSWEGO NY YAM 11 7   9 VITRO RYDER 80 5. 250 C Jr (12-17) Limited FISHKILL NY HSK 16 5   10 ACHENBACH AIDEN 149 5. 250 C Jr (12-17) Limited COLDEN NY YAM 8 13   11 ROPER HAYDEN 121 5. 250 C Jr (12-17) Limited RIVERTON UT YAM 12 10   12 AMELL ISAC 224 5. 250 C Jr (12-17) Limited PORT ALLEGHENY PA SUZ 14 12   13 MEDAS JOEY 53 5. 250 C Jr (12-17) Limited RAYNHAM MA KTM 13 15   14 GOETZ DOMINIK 66 5. 250 C Jr (12-17) Limited RENFREW PA HSK 18 14   15 KISER KEVIN 11 5. 250 C Jr (12-17) Limited CONNEAUT OH YAM 15 18   16 COOMBS CADE 174 5. 250 C Jr (12-17) Limited MORGANTOWN WV KTM 19 16   17 HELLER CONNOR 398 5. 250 C Jr (12-17) Limited VALENCIA PA HON 20 17   18 HUNKUS BRENT 662 5. 250 C Jr (12-17) Limited KINSMAN OH KAW 22 19   19 NORRIS JARIC 144 5. 250 C Jr (12-17) Limited ALMA MI GAS 10 DNS   20 COWELL MARC 743 5. 250 C Jr (12-17) Limited MARION NY YAM 17 DNS   21 MILLER AIDEN 922 5. 250 C Jr (12-17) Limited AMBRIDGE PA HON 21 DNS   22 HEFNER COLE 557 5. 250 C Jr (12-17) Limited FINDLEY LAKE NY YAM 23 DNS   23 ADAMS DREW 300 7. 450 B Limited CHATTANOOGA TN KAW 1 1   1 BORGES RODRIGO 221 7. 450 B Limited SAN RAFAEL CA KTM 2 2   2 JACKSON MATTHEW 603 7. 450 B Limited COLUMBIA X RD PA KTM 4 3   3 PINKSTON CASE 14 7. 450 B Limited KAUFMAN TX YAM 3 4   4 LESKO JACOB 34 7. 450 B Limited PHILIPSBURG PA KAW 5 5   5 MCLAUGHLIN NOAH 26 7. 450 B Limited NATRONA HEIGHTS PA YAM 7 7   6 PUTNAM GAVIN 751 7. 450 B Limited NILES OH YAM 10 6   7 MULLIGAN COLE 343 7. 450 B Limited WEST VALLEY NY KTM 8 8   8 BAKER BROC 74 7. 450 B Limited ROAMING SHORES OH KTM 6 10   9 FELLER DEREK 247 7. 450 B Limited BELLAIRE OH HSK 9 9   10 NEAL DEVIN 5 7. 450 B Limited LINESVILLE PA KAW 13 11   11 BAKER NICHOLAS 47 7. 450 B Limited SPARTANSBURG PA KTM 11 16   12 RAUSO JR RALPH 875 7. 450 B Limited VANDERGRIFT PA HSK 16 12   13 ARCURI JOE 961 7. 450 B Limited GREENSBURG PA KAW 15 13   14 WETZEL JAY 077 7. 450 B Limited PITTSBURGH PA YAM 14 15   15 SMELTZ CHASE 080 7. 450 B Limited MOUNT PLEASANT PA YAM 17 14   16 SHULL SETH 43 7. 450 B Limited CENTERBURG OH YAM 12 DNS   17 HAVEL ERIC 128 7. 450 B Limited CRANBERRY TOWNS PA KAW DNS DNS   DNS BURLEY SPENCER 15 9. 125 C SPENCERPORT NY KTM 1 1   1 SHIPLEY JOSEPH 559 9. 125 C INDIANA PA KTM 2 4   2 LUTE COLE 209 9. 125 C CLYMER PA KTM 4 3   3 KOSANOVIC REGAN 726 9. 125 C CARNEGIE PA HSK 8 5   4 PETERSON NASH 14 9. 125 C FULTON NY YAM 5 8   5 MATTHEWS CALVIN 162 9. 125 C MORGANTOWN WV YAM 10 6   6 MCFARLAND DOMINICK 527 9. 125 C NORTH LEWISBURG OH YAM 9 7   7 SAMPSON RYAN 76 9. 125 C BLOOMFIELD NY KTM 6 12   8 SIMMONS MASON 222 9. 125 C NILES MI KTM 18 2   9 GOETZ DOMINIK 66 9. 125 C RENFREW PA HSK 11 9   10 ACHENBACH AIDEN 149 9. 125 C COLDEN NY YAM 7 13   11 MEINERT BLAKE 126 9. 125 C WEST VIEW PA YAM 12 10   12 PETERSON JOHN 449 9. 125 C WARREN PA KTM 13 11   13 COOMBS CADE 174 9. 125 C MORGANTOWN WV KTM 15 14   14 COWELL MARC 743 9. 125 C MARION NY YAM 14 15   15 MARTINELLI DAVID 23 9. 125 C WARREN PA HSK 16 16   16 YOHO NATHAN 911 9. 125 C EVAN CITY PA KTM 17 17   17 NORRIS JARIC 144 9. 125 C ALMA MI GAS 3 DNS   18 JOHNSON RONALD 7 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C WHITE OAK PA KTM 1 1   1 TEMPLEN GAVIN 13 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C CAZENOVIA WI KTM 2 2   2 STEFANCIK NICHOLA 87 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C BARTLETT IL HSK 3 3   3 PETERSON NASH 14 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C FULTON NY YAM 5 4   4 KOSANOVIC REGAN 726 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C CARNEGIE PA HSK 4 6   5 SIMMONS MASON 222 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C NILES MI KTM 8 5   6 GOETZ DOMINIK 66 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C RENFREW PA HSK 6 7   7 DYLEWSKI EVAN 198 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C ERIE PA KTM DQ DQ   DQ LANE ETHAN 83 14. 250 Pro Sport DADE CITY FL KTM 1 1   1 MCKIE JEREMY 20 14. 250 Pro Sport BELOEIL Q KTM 2 2   2 CROSS HUNTER 71 14. 250 Pro Sport DISCOVERY BAR YAM 4 3   3 FRANTZ MITCHELL 34 14. 250 Pro Sport EAST CHINA MI YAM 5 4   4 MILLER DREW 22 14. 250 Pro Sport WARREN PA KAW 3 6   5 MASCIANGELO PRESTON 40 14. 250 Pro Sport BRANTFORD ON KAW 7 5   6 SCOUTEN TIM 475 14. 250 Pro Sport UNION CITY PA KTM 6 8   7 LECHIEN RYAN 574 14. 250 Pro Sport JOHNSONBURG PA SUZ 10 7   8 WENK WILLIAM 812 14. 250 Pro Sport WINSTON SALEM NC KTM 8 10   9 CALLEN TRISTAN 217 14. 250 Pro Sport SAXONBURG PA YAM 11 9   10 GARSTKA ADAM 684 14. 250 Pro Sport WESTFIELD MA KAW 9 11   11 ANDERSON ROBERT 69 14. 250 Pro Sport SUGAR GROVE PA KTM 12 12   12 HUNT LOGAN 493 14. 250 Pro Sport CORRY PA YAM 13 DNS   13 HIGBEE TYLER 6 14. 250 Pro Sport YOUNGSVILLE PA YAM DNF DNS   DNF EDWARDS PAIGE 21 21. WMX SUGAR GROVE PA KAW 1 1   1 COOMBS JESSICA 7x 21. WMX MORGANTOWN WV KTM 2 2   2 WILLIAMS SYDNEE 77 21. WMX NORTH EAST PA KTM 4 3   3 EPPINGER LILY 71 21. WMX HARMONY PA KTM 3 4   4 SANDY ASHLEY 18 21. WMX DU BOIS PA KTM 5 5   5 DESMYTHER GAGE 66 22. Micro-E (4-7) Limited COTTRELLVILLE MI KTM 2 1   1 BECKINGTON PARKER 322 22. Micro-E (4-7) Limited SALINE MI KTM 1 2   2 TOMLINSON LEO 37 22. Micro-E (4-7) Limited KENOCKEE MI GAS 4 3   3 HENDERSON STEELE 508 22. Micro-E (4-7) Limited FAIRMONT WV HSK 3 4   4 DEMURO LUCIANO 666 22. Micro-E (4-7) Limited PANAMA CITY BEA FL GAS 6 5   5 BARTHOLOMEW DEEGAN 494 22. Micro-E (4-7) Limited ALLEGANY NY KTM 7 6   6 CAMPBELL EMMA 46 22. Micro-E (4-7) Limited HONEOYE FALLS NY KTM 8 7   7 LYKENS ADDIZYN 998x 22. Micro-E (4-7) Limited BELLEFONTE PA KTM 5 DNS   8 LYKENS RYDER 998/ 22. Micro-E (4-7) Limited BELLEFONTE PA KTM DNF DNS   DNF SWEET OWEN 5 22. Micro-E (4-7) Limited NEW CASTLE PA KTM DNF DNS   DNF DEMURO LUCIANO 666 23. Micro 1 (4-6) Shaft PANAMA CITY BEA FL YAM 1 1   1 FITZWILLIAM COLE 18 23. Micro 1 (4-6) Shaft PITTSBURGH PA YAM 3 2   2 METERKO LATHIN 921 23. Micro 1 (4-6) Shaft SALTSBURG PA YAM 4 3   3 SHEREN BRANTLEY 84 23. Micro 1 (4-6) Shaft LUDINGTON MI YAM 2 7   4 ELLIOTT AXEL 51 23. Micro 1 (4-6) Shaft PARKER PA YAM 8 5   5 BENTLEY DOMINIC 252 23. Micro 1 (4-6) Shaft EIGHTY FOUR PA YAM 7 6   6 BERTOTHY WYATT 13 23. Micro 1 (4-6) Shaft PHILIPSBURG PA YAM 5 8   7 METERKO CAMERON 905 23. Micro 1 (4-6) Shaft STRATTANVILLE PA YAM 6 10   8 MUISE JAMISON 16 23. Micro 1 (4-6) Shaft SPRINGVILLE NY YAM 9 9   9 FOX LANDON 251 23. Micro 1 (4-6) Shaft SMITHMILL PA YAM DNF 4   10 LEWIS SAGER 22 23. Micro 1 (4-6) Shaft MADERA PA YAM DNS DNS   DNS MCDONALD DYLAN 530 24. Micro 2 (4-6) Limited FINLEYVILLE PA COB 1 2   1 FITZWILLIAM COLE 18 24. Micro 2 (4-6) Limited PITTSBURGH PA KTM 2 3   2 BETTS LINCOLN 111 24. Micro 2 (4-6) Limited WARREN PA KTM 3 4   3 MURRAY HOLDEN 120 24. Micro 2 (4-6) Limited ROSSITER PA COB 4 5   4 MATTISON HUNTER 316 24. Micro 2 (4-6) Limited TROY PA KTM 5 6   5 BARTHOLOMEW DEEGAN 205 24. Micro 2 (4-6) Limited ALLEGANY NY COB 6 7   6 RENWICK GRACE 607 24. Micro 2 (4-6) Limited KERSEY PA KTM 7 8   7 MCMURTRIE MAXON 428 24. Micro 2 (4-6) Limited BRADFORD PA KTM 8 10   8 HENDERSON STEELE 508 24. Micro 2 (4-6) Limited FAIRMONT WV COB DNF 1   9 FOX LANDON 251 24. Micro 2 (4-6) Limited SMITHMILL PA COB 9 12   10 MUISE JAMISON 14x 24. Micro 2 (4-6) Limited SPRINGVILLE NY KTM 11 11   11 SWEET OWEN 5 24. Micro 2 (4-6) Limited NEW CASTLE PA COB 10 DNF   12 METERKO LATHIN 814 24. Micro 2 (4-6) Limited SALTSBURG PA KTM DNS 9   13 SHELTON LUKE 105 25. Micro 3 (7-8) Limited LAWRENCEBURG IN COB 1 2   1 ISENHOWER BRYCEN 192 25. Micro 3 (7-8) Limited HUDSON MI COB 3 1   2 BECKINGTON PARKER 322 25. Micro 3 (7-8) Limited SALINE MI COB 2 4   3 DESMYTHER GAGE 66 25. Micro 3 (7-8) Limited COTTRELLVILLE MI COB 4 5   4 BAKER JAX 99 25. Micro 3 (7-8) Limited LELAND IL KTM 7 3   5 DEMURO DONALD 999 25. Micro 3 (7-8) Limited PANAMA CITY BEA FL COB 6 6   6 CAMPBELL COLDEN 46 25. Micro 3 (7-8) Limited HONEOYE FALLS NY COB 5 9   7 TOMLINSON LEO 037 25. Micro 3 (7-8) Limited KENOCKEE MI COB 10 7   8 KORTHAS BENTLEY 101 25. Micro 3 (7-8) Limited PARISH NY KTM 9 8   9 BERTOTHY WAYLEN 777 25. Micro 3 (7-8) Limited PHILIPSBURG PA COB 12 10   10 EPPINGER TUCKER 100 25. Micro 3 (7-8) Limited HARMONY PA KTM 11 11   11 PALMER EASTON 728 25. Micro 3 (7-8) Limited MANON CENTER PA KTM 14 12   12 SWEET CARTER 3 25. Micro 3 (7-8) Limited NEW CASTLE PA COB 13 14   13 BETTS LIAM 145 25. Micro 3 (7-8) Limited WARREN PA KTM 15 13   14 MUISE JACKSON 14 25. Micro 3 (7-8) Limited SPRINGVILLE NY KTM 16 15   15 MEANS GANNON 370 25. Micro 3 (7-8) Limited PUNSUTAWNEY PA GAS 18 16   16 METERKO JAX 921 25. Micro 3 (7-8) Limited SALTSBURG PA KTM 19 17   17 LYKENS RYDER 998/ 25. Micro 3 (7-8) Limited BELLEFONTE PA KTM 8 DNS   18 LYKENS ADDIZYN 998x 25. Micro 3 (7-8) Limited BELLEFONTE PA COB 17 DNS   19 METERKO BRAYDEN 95 25. Micro 3 (7-8) Limited STRATTANVILLE PA COB DNF DNS   DNF NIECE BRAYTON 612 25. Micro 3 (7-8) Limited SMETHPORT PA COB DNS DNS   DNS SHELTON LUKE 105 26. 65cc (7-9) Limited LAWRENCEBURG IN GAS 1 3 3 1 EWING MAX 13/ 26. 65cc (7-9) Limited SWANNANOA NC GAS 2 4 4 2 BRANHAM CAMDEN 198 26. 65cc (7-9) Limited KETTERING OH KTM 7 1 1 3 BAKER JAX 99 26. 65cc (7-9) Limited LELAND IL KTM 4 6 6 4 TOMLINSON OWEN 708 26. 65cc (7-9) Limited KENOCKEE MI GAS 3 7 7 5 THOMPSON TALON 157 26. 65cc (7-9) Limited PARKER PA KTM 9 2 2 6 ORR MADDEXX 147 26. 65cc (7-9) Limited SHELOCTA PA KTM 8 5 5 7 KELLY STORM 18 26. 65cc (7-9) Limited ANDERSON SC HSK 6 8 8 8 DEMURO DONALD 999 26. 65cc (7-9) Limited PANAMA CITY BEA FL GAS 10 10 10 9 CIMINO ADDISON 60 26. 65cc (7-9) Limited ROULETTE PA KTM 13 9 9 10 KORTHAS BENTLEY 101 26. 65cc (7-9) Limited PARISH NY KTM 12 11 11 11 CIESLAK BRADY 51 26. 65cc (7-9) Limited MCKEES ROCKS PA HSK 11 12 12 12 FORREST REMINGTON 126 26. 65cc (7-9) Limited ROSSITER PA KTM 5 18 18 13 RAYESKI CHASE 45 26. 65cc (7-9) Limited ADDISON NY YAM 15 13 13 14 BERTOTHY WAYLEN 777 26. 65cc (7-9) Limited PHILIPSBURG PA COB 14 16 16 15 HENDERSON CAMDEN 731 26. 65cc (7-9) Limited HOUSTON PA YAM 17 14 14 16 WILSON CARSON 12 26. 65cc (7-9) Limited HARTFORD CITY IN YAM 16 15 15 17 BRANHAM COLTEN 210 26. 65cc (7-9) Limited KETTERING OH KTM 19 19 19 18 UBER TRAVIS 5 26. 65cc (7-9) Limited FRANKLIN PA YAM 22 17 17 19 LYKENS IZZABELLA 998/ 26. 65cc (7-9) Limited BELLEFONTE PA HSK 18 DNS DNS 20 METERKO BRAYDEN 95 26. 65cc (7-9) Limited STRATTANVILLE PA KTM 20 DNS DNS 21 BETTS LIAM 145 26. 65cc (7-9) Limited WARREN PA KTM 21 DNS DNS 22 SHUFF JUSTIN 55 28. 65cc (10-11) Limited MECHANICSBURG OH KTM 1 1   1 KELLY STEEL 31 28. 65cc (10-11) Limited ANDERSON SC KTM 2 2   2 DRYSDALE II JEFFERY 5 28. 65cc (10-11) Limited EVANSVILLE IN KTM 4 4   3 SHULL OWEN 158 28. 65cc (10-11) Limited CASEY IL KTM 3 5   4 EWING ADRIAN 13 28. 65cc (10-11) Limited SWANNANOA NC KTM 11 3   5 WEISS BENNETT 94 28. 65cc (10-11) Limited WASHINGTON PA KTM 8 6   6 STECIK BRIAR 24 28. 65cc (10-11) Limited COLLIERS WV KTM 7 7   7 WAITE PRESTON 741 28. 65cc (10-11) Limited WEBSTER NY KTM 6 8   8 SIMMONS NOLAN 221 28. 65cc (10-11) Limited NILES MI HSK 5 10   9 HADLEY MYLES 7 28. 65cc (10-11) Limited BUTLER PA KTM 12 9   10 WETTGEN BRAYDEN 241 28. 65cc (10-11) Limited ACME PA KTM 10 11   11 SHUE NOAH 345 28. 65cc (10-11) Limited KOKOMO IN YAM 9 12   12 CIZEK TANNER 89 28. 65cc (10-11) Limited GALETON PA KTM 14 13   13 HARKINS TRIGGER 308 28. 65cc (10-11) Limited BROWNSVILLE PA HSK 13 14   14 LUDWICK MICHAEL 777 28. 65cc (10-11) Limited SALAMANCA NY YAM 15 15   15 SAGER GRANT 19 28. 65cc (10-11) Limited CHAFFEE NY YAM 17 16   16 LYKENS KALEB 998 28. 65cc (10-11) Limited BELLEFONTE PA KTM 16 DNS   17 YEAGER MASON 125 28. 65cc (10-11) Limited CLEARFIELD PA KTM DNS 17   18 GERMADNIK JARED 63 28. 65cc (10-11) Limited BROOKFIELD OH KTM DNF DNS   DNF JOHNSON CALEB 704 28. 65cc (10-11) Limited GRAND VALLEY PA HSK DNF DNS   DNF JONES MADDEN 50x 30. 85cc (10-12) Limited FARMERSVILLE TX KTM 1 1   1 KELLY STEEL 31 30. 85cc (10-12) Limited ANDERSON SC KTM 2 3   2 EMBLETON DREW 812 30. 85cc (10-12) Limited GREENDALE IN GAS 4 2   3 HENDERSON SEVEN 34 30. 85cc (10-12) Limited FAIRMONT WV HSK 3 5   4 WEBB LOGAN 375 30. 85cc (10-12) Limited PEKIN IL KTM 5 4   5 DRYSDALE II JEFFERY 5 30. 85cc (10-12) Limited EVANSVILLE IN KTM 6 6   6 STECIK BRIAR 24 30. 85cc (10-12) Limited COLLIERS WV KTM 7 7   7 RAYESKI BLAKE 94 30. 85cc (10-12) Limited ADDISON NY HSK 8 9   8 CIESLAK JEFFREY 5x 30. 85cc (10-12) Limited MCKEES ROCKS PA KTM 11 8   9 SIMMONS NOLAN 221 30. 85cc (10-12) Limited NILES MI HSK 10 10   10 SHULL OWEN 158 30. 85cc (10-12) Limited CASEY IL HSK 9 12   11 SHAFFER ROWAN 96 30. 85cc (10-12) Limited KITTANNING PA GAS 13 11   12 GERMADNIK JARED 63 30. 85cc (10-12) Limited BROOKFIELD OH KTM 12 13   13 HARKINS TRIGGER 308 30. 85cc (10-12) Limited BROWNSVILLE PA HSK 15 14   14 HADLEY MYLES 7 30. 85cc (10-12) Limited BUTLER PA KTM 14 15   15 BENTLEY SKYLAR 52 30. 85cc (10-12) Limited EIGHTY FOUR PA KTM 16 17   16 EICHER JAYCE 44 30. 85cc (10-12) Limited WHITE PA KTM 18 16   17 ROUSH ZACHARY 118 30. 85cc (10-12) Limited CORRY PA KTM 19 19   18 CIZEK TANNER 89 30. 85cc (10-12) Limited GALETON PA KTM 21 18   19 LINDELL CAMERON 20 30. 85cc (10-12) Limited RUSSELL PA KTM 20 20   20 LYKENS KALEB 998 30. 85cc (10-12) Limited BELLEFONTE PA KTM 17 DNS   21 RICHARD BRISTON 815 30. 85cc (10-12) Limited GREENSBURG PA KAW DNF DNS   DNF JONES MADDEN 50x 32. Mini Sr 1 (12-14) FARMERSVILLE TX KTM 1 2   1 LUTE COLE 209 32. Mini Sr 1 (12-14) CLYMER PA KTM 3 3   2 GERKEY ERIC 711 32. Mini Sr 1 (12-14) PORTERSVILLE PA KTM 4 4   3 HENDERSON SEVEN 34 32. Mini Sr 1 (12-14) FAIRMONT WV HSK 2 6   4 EMBLETON DREW 812 32. Mini Sr 1 (12-14) GREENDALE IN GAS 5 5   5 WETTGEN COLTON 142 32. Mini Sr 1 (12-14) ACME PA KTM 6 7   6 KREAKIE PRESTON 5 32. Mini Sr 1 (12-14) SEVILLE OH KTM 7 9   7 FISHER LANDEN 35 32. Mini Sr 1 (12-14) BUTLER PA KTM 8 10   8 WEBB LOGAN 375 32. Mini Sr 1 (12-14) PEKIN IL KTM 12 8   9 BARTHOLOMEW LINCOLN 50 32. Mini Sr 1 (12-14) ALLEGANY NY KTM DNF 1   10 RICHARD BRAYSN 412 32. Mini Sr 1 (12-14) GREENSBURG PA KTM 10 11   11 JARVIS ETHAN 222 32. Mini Sr 1 (12-14) WHITNEY PA KTM 9 13   12 HACKETT CAMERON 999 32. Mini Sr 1 (12-14) PRESTO PA HSK 11 12   13 STEFANCIK NICHOLA 87 34. Supermini 1 (12-15) BARTLETT IL HSK 1 1   1 SHIPLEY JOSEPH 559 34. Supermini 1 (12-15) INDIANA PA GAS 2 2   2 BARTHOLOMEW LINCOLN 50 34. Supermini 1 (12-15) ALLEGANY NY KTM 3 3   3 WETTGEN COLTON 142 34. Supermini 1 (12-15) ACME PA HSK 4 6   4 HICKEY MATTIX 264 34. Supermini 1 (12-15) EGG HARBOR TOWNSHIP NJ HSK 6 5   5 KULL TYLER 811 34. Supermini 1 (12-15) NANTICOKE PA HSK 5 8   6 JORDAN DAVIS 19 34. Supermini 1 (12-15) WINDHAM ME KTM 7 7   7 UBER TROY 789 34. Supermini 1 (12-15) FRANKLIN PA KAW 8 9   8 HACKETT CAMERON 999 34. Supermini 1 (12-15) PRESTO PA HSK 9 10   9 HENDERSON SEVEN 34 34. Supermini 1 (12-15) FAIRMONT WV HSK DNS 4   10 FOLK ALAYNA 9 36. Girls (11-16) WELLSBURG WV KTM 1 1   1 SHUFF JOSIE 634 36. Girls (11-16) MECHANICSBURG OH KTM 2 2   2 INMAN KYLEE 126 36. Girls (11-16) HARMONY PA YAM 3 3   3 FORREST RHYLEY 27 36. Girls (11-16) ROSSITER PA HSK 4 4   4
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 50cc Open (4-8) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A PALMER EASTON 728 50cc Open (4-8) MANON CENTER PA KTM 3 1   1 BETTS LIAM 145 50cc Open (4-8) WARREN PA KTM 4 2   2 HENDERSON STEELE 508 50cc Open (4-8) FAIRMONT WV COB 2 4   3 SWEET CARTER 3 50cc Open (4-8) NEW CASTLE PA COB 7 3   4 MUISE JACKSON 14 50cc Open (4-8) SPRINGVILLE NY KTM 6 5   5 MCDONALD DYLAN 530 50cc Open (4-8) FINLEYVILLE PA KTM 5 7   6 MEANS GANNON 370 50cc Open (4-8) PUNSUTAWNEY PA GAS 8 6   7 BETTS LINCOLN 111 50cc Open (4-8) WARREN PA HSK 9 9   8 METERKO JAX 921 50cc Open (4-8) SALTSBURG PA KTM 11 8   9 NICOLS CRU 511 50cc Open (4-8) TITUSVILLE PA KTM 10 10   10 MCMURTRIE MAXON 428 50cc Open (4-8) BRADFORD PA KTM 12 11   11 ISENHOWER BRYCEN 192 50cc Open (4-8) HUDSON MI COB 1 DNS   12 METERKO BRAYDEN 95 50cc Open (4-8) STRATTANVILLE PA COB DNS DNS   DNS
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 2. 250 B Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A ADAMS DREW 300 2. 250 B Limited CHATTANOOGA TN KAW 1 1   1 BORGES RODRIGO 221 2. 250 B Limited SAN RAFAEL CA KTM 2 2   2 PINKSTON CASE 14 2. 250 B Limited KAUFMAN TX YAM 3 3   3 PUTNAM GAVIN 751 2. 250 B Limited NILES OH YAM 5 4   4 SHULL SETH 43 2. 250 B Limited CENTERBURG OH YAM 4 6   5 MCCAULEY CHRISTIAN 65 2. 250 B Limited MORGANTOWN WV YAM 6 5   6 BAKER BROC 74 2. 250 B Limited ROAMING SHORES OH KTM 7 7   7 SAELER BRICE 0 2. 250 B Limited BUTLER PA SUZ 9 9   8 EDWARDS NATHAN 99 2. 250 B Limited WARREN PA KAW 8 11   9 AMELL DRAKE 24 2. 250 B Limited PORT ALLEGHENY PA SUZ 10 10   10 NEAL DEVIN 5 2. 250 B Limited LINESVILLE PA KAW 12 12   11 RAUSO JR RALPH 875 2. 250 B Limited VANDERGRIFT PA HSK 11 13   12 MORNINGSTAR DUSTIN 287 2. 250 B Limited SUGAR GROVE PA KAW 14 14   13 WETZEL JAY 077 2. 250 B Limited PITTSBURGH PA YAM 13 15   14 RUETSCHI JUSTIN 50 2. 250 B Limited FREDONIA PA KTM DNS 8   15 LESKO JACOB 34x 2. 250 B Limited PHILIPSBURG PA KAW DNF DNS   DNF JOHNSON RONALD 7 2. 250 B Limited WHITE OAK PA KTM DNS DNS   DNS
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 4. 250 C Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A RENNINGER LOGAN 2 4. 250 C Limited WARREN PA KTM 1 1   1 BURLEY SPENCER 15 4. 250 C Limited SPENCERPORT NY KTM 2 2   2 SELBY CASHTON 118 4. 250 C Limited ROYSE CITY TX KTM 3 3   3 PERRY JUSTIN 98 4. 250 C Limited BETHPAGE TN HSK 5 4   4 MORELLI TANNER 672 4. 250 C Limited BROCKWAY PA HON 4 7   5 VITRO RYDER 80 4. 250 C Limited FISHKILL NY HSK 6 8   6 DITTMAN ZACH 125 4. 250 C Limited CYCLONE PA YAM 10 5   7 HOCH JACOB 983 4. 250 C Limited SMETHPORT PA KAW 11 6   8 CAMPBELL BREYDEN 122 4. 250 C Limited ALTOONA PA HSK 7 10   9 WEISNER TRAVIS 799 4. 250 C Limited ST. MARYS PA KAW 8 11   10 MATTHEWS CALVIN 162 4. 250 C Limited MORGANTOWN WV HON 12 14   11 ROPER HAYDEN 121 4. 250 C Limited RIVERTON UT YAM 13 15   12 MCFARLAND DOMINICK 527 4. 250 C Limited NORTH LEWISBURG OH YAM 20 9   13 SMELTZ BRENNEN 083 4. 250 C Limited MOUNT PLEASANT PA YAM 16 13   14 PETERSON NASH 14 4. 250 C Limited FULTON NY YAM 14 17   15 SAMPSON RYAN 76 4. 250 C Limited BLOOMFIELD NY KTM 18 16   16 MEDAS JOEY 53 4. 250 C Limited RAYNHAM MA KTM 17 18   17 SHADLE BLAKE 815 4. 250 C Limited SLICKVILLE PA KAW 19 19   18 SAMPSON JACOB 177 4. 250 C Limited BLOOMFIELD NY YAM 9 DNF   19 CLARK ROCCO 58 4. 250 C Limited MADERA PA KTM DNF 12   20 MARTINELLI DAVID 23x 4. 250 C Limited WARREN PA HSK 22 21   21 RAPP ETHAN 312 4. 250 C Limited WARREN PA HON 24 20   22 STEVICK JUSTIN 23 4. 250 C Limited BUTLER PA GAS 21 23   23 HUNKUS BRENT 662 4. 250 C Limited KINSMAN OH KAW 23 22   24 MCLAUGHLIN NATHAN 62 4. 250 C Limited NATRONA HEIGHTS PA YAM 15 DNS   25 MILLET AUSTIN 325 4. 250 C Limited SOUTHINGTON OH KAW 25 DNS   26 ANDERSON KYLE 172 4. 250 C Limited WARREN PA KTM DNS DNS   DNS BEYER JACK 7 4. 250 C Limited KERSEY PA KTM DNS DNS   DNS CLYDE BRAYDEN 9 4. 250 C Limited ST MARYS PA YAM DNS DNS   DNS
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 5. 250 C Jr (12-17) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A BURLEY SPENCER 15 5. 250 C Jr (12-17) Limited SPENCERPORT NY KTM 1 1   1 PERRY JUSTIN 98 5. 250 C Jr (12-17) Limited BETHPAGE TN HSK 4 2   2 SURRENA HAYDEN 208 5. 250 C Jr (12-17) Limited HARRISVILLE PA HON 3 3   3 SELBY CASHTON 118 5. 250 C Jr (12-17) Limited ROYSE CITY TX KTM 2 4   4 CAMPBELL BREYDEN 122 5. 250 C Jr (12-17) Limited ALTOONA PA HSK 6 6   5 MCLAUGHLIN NATHAN 62 5. 250 C Jr (12-17) Limited NATRONA HEIGHTS PA YAM 7 9   6 RENNINGER LOGAN 2 5. 250 C Jr (12-17) Limited WARREN PA KTM 5 11   7 PASSMORE AUSTIN 14 5. 250 C Jr (12-17) Limited CONNEAUT OH YAM 9 8   8 LABRECK AIDEN 74 5. 250 C Jr (12-17) Limited OSWEGO NY YAM 11 7   9 VITRO RYDER 80 5. 250 C Jr (12-17) Limited FISHKILL NY HSK 16 5   10 ACHENBACH AIDEN 149 5. 250 C Jr (12-17) Limited COLDEN NY YAM 8 13   11 ROPER HAYDEN 121 5. 250 C Jr (12-17) Limited RIVERTON UT YAM 12 10   12 AMELL ISAC 224 5. 250 C Jr (12-17) Limited PORT ALLEGHENY PA SUZ 14 12   13 MEDAS JOEY 53 5. 250 C Jr (12-17) Limited RAYNHAM MA KTM 13 15   14 GOETZ DOMINIK 66 5. 250 C Jr (12-17) Limited RENFREW PA HSK 18 14   15 KISER KEVIN 11 5. 250 C Jr (12-17) Limited CONNEAUT OH YAM 15 18   16 COOMBS CADE 174 5. 250 C Jr (12-17) Limited MORGANTOWN WV KTM 19 16   17 HELLER CONNOR 398 5. 250 C Jr (12-17) Limited VALENCIA PA HON 20 17   18 HUNKUS BRENT 662 5. 250 C Jr (12-17) Limited KINSMAN OH KAW 22 19   19 NORRIS JARIC 144 5. 250 C Jr (12-17) Limited ALMA MI GAS 10 DNS   20 COWELL MARC 743 5. 250 C Jr (12-17) Limited MARION NY YAM 17 DNS   21 MILLER AIDEN 922 5. 250 C Jr (12-17) Limited AMBRIDGE PA HON 21 DNS   22 HEFNER COLE 557 5. 250 C Jr (12-17) Limited FINDLEY LAKE NY YAM 23 DNS   23
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 7. 450 B Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A ADAMS DREW 300 7. 450 B Limited CHATTANOOGA TN KAW 1 1   1 BORGES RODRIGO 221 7. 450 B Limited SAN RAFAEL CA KTM 2 2   2 JACKSON MATTHEW 603 7. 450 B Limited COLUMBIA X RD PA KTM 4 3   3 PINKSTON CASE 14 7. 450 B Limited KAUFMAN TX YAM 3 4   4 LESKO JACOB 34 7. 450 B Limited PHILIPSBURG PA KAW 5 5   5 MCLAUGHLIN NOAH 26 7. 450 B Limited NATRONA HEIGHTS PA YAM 7 7   6 PUTNAM GAVIN 751 7. 450 B Limited NILES OH YAM 10 6   7 MULLIGAN COLE 343 7. 450 B Limited WEST VALLEY NY KTM 8 8   8 BAKER BROC 74 7. 450 B Limited ROAMING SHORES OH KTM 6 10   9 FELLER DEREK 247 7. 450 B Limited BELLAIRE OH HSK 9 9   10 NEAL DEVIN 5 7. 450 B Limited LINESVILLE PA KAW 13 11   11 BAKER NICHOLAS 47 7. 450 B Limited SPARTANSBURG PA KTM 11 16   12 RAUSO JR RALPH 875 7. 450 B Limited VANDERGRIFT PA HSK 16 12   13 ARCURI JOE 961 7. 450 B Limited GREENSBURG PA KAW 15 13   14 WETZEL JAY 077 7. 450 B Limited PITTSBURGH PA YAM 14 15   15 SMELTZ CHASE 080 7. 450 B Limited MOUNT PLEASANT PA YAM 17 14   16 SHULL SETH 43 7. 450 B Limited CENTERBURG OH YAM 12 DNS   17 HAVEL ERIC 128 7. 450 B Limited CRANBERRY TOWNS PA KAW DNS DNS   DNS
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 9. 125 C Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A BURLEY SPENCER 15 9. 125 C SPENCERPORT NY KTM 1 1   1 SHIPLEY JOSEPH 559 9. 125 C INDIANA PA KTM 2 4   2 LUTE COLE 209 9. 125 C CLYMER PA KTM 4 3   3 KOSANOVIC REGAN 726 9. 125 C CARNEGIE PA HSK 8 5   4 PETERSON NASH 14 9. 125 C FULTON NY YAM 5 8   5 MATTHEWS CALVIN 162 9. 125 C MORGANTOWN WV YAM 10 6   6 MCFARLAND DOMINICK 527 9. 125 C NORTH LEWISBURG OH YAM 9 7   7 SAMPSON RYAN 76 9. 125 C BLOOMFIELD NY KTM 6 12   8 SIMMONS MASON 222 9. 125 C NILES MI KTM 18 2   9 GOETZ DOMINIK 66 9. 125 C RENFREW PA HSK 11 9   10 ACHENBACH AIDEN 149 9. 125 C COLDEN NY YAM 7 13   11 MEINERT BLAKE 126 9. 125 C WEST VIEW PA YAM 12 10   12 PETERSON JOHN 449 9. 125 C WARREN PA KTM 13 11   13 COOMBS CADE 174 9. 125 C MORGANTOWN WV KTM 15 14   14 COWELL MARC 743 9. 125 C MARION NY YAM 14 15   15 MARTINELLI DAVID 23 9. 125 C WARREN PA HSK 16 16   16 YOHO NATHAN 911 9. 125 C EVAN CITY PA KTM 17 17   17 NORRIS JARIC 144 9. 125 C ALMA MI GAS 3 DNS   18
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A JOHNSON RONALD 7 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C WHITE OAK PA KTM 1 1   1 TEMPLEN GAVIN 13 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C CAZENOVIA WI KTM 2 2   2 STEFANCIK NICHOLA 87 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C BARTLETT IL HSK 3 3   3 PETERSON NASH 14 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C FULTON NY YAM 5 4   4 KOSANOVIC REGAN 726 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C CARNEGIE PA HSK 4 6   5 SIMMONS MASON 222 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C NILES MI KTM 8 5   6 GOETZ DOMINIK 66 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C RENFREW PA HSK 6 7   7 DYLEWSKI EVAN 198 11. Schoolboy 1 (12-17) B/C ERIE PA KTM DQ DQ   DQ
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 14. 250 Pro Sport Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A LANE ETHAN 83 14. 250 Pro Sport DADE CITY FL KTM 1 1   1 MCKIE JEREMY 20 14. 250 Pro Sport BELOEIL Q KTM 2 2   2 CROSS HUNTER 71 14. 250 Pro Sport DISCOVERY BAR YAM 4 3   3 FRANTZ MITCHELL 34 14. 250 Pro Sport EAST CHINA MI YAM 5 4   4 MILLER DREW 22 14. 250 Pro Sport WARREN PA KAW 3 6   5 MASCIANGELO PRESTON 40 14. 250 Pro Sport BRANTFORD ON KAW 7 5   6 SCOUTEN TIM 475 14. 250 Pro Sport UNION CITY PA KTM 6 8   7 LECHIEN RYAN 574 14. 250 Pro Sport JOHNSONBURG PA SUZ 10 7   8 WENK WILLIAM 812 14. 250 Pro Sport WINSTON SALEM NC KTM 8 10   9 CALLEN TRISTAN 217 14. 250 Pro Sport SAXONBURG PA YAM 11 9   10 GARSTKA ADAM 684 14. 250 Pro Sport WESTFIELD MA KAW 9 11   11 ANDERSON ROBERT 69 14. 250 Pro Sport SUGAR GROVE PA KTM 12 12   12 HUNT LOGAN 493 14. 250 Pro Sport CORRY PA YAM 13 DNS   13 HIGBEE TYLER 6 14. 250 Pro Sport YOUNGSVILLE PA YAM DNF DNS   DNF
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 21. WMX Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A EDWARDS PAIGE 21 21. WMX SUGAR GROVE PA KAW 1 1   1 COOMBS JESSICA 7x 21. WMX MORGANTOWN WV KTM 2 2   2 WILLIAMS SYDNEE 77 21. WMX NORTH EAST PA KTM 4 3   3 EPPINGER LILY 71 21. WMX HARMONY PA KTM 3 4   4 SANDY ASHLEY 18 21. WMX DU BOIS PA KTM 5 5   5
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 22. Micro-E (4-7) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A DESMYTHER GAGE 66 22. Micro-E (4-7) Limited COTTRELLVILLE MI KTM 2 1   1 BECKINGTON PARKER 322 22. Micro-E (4-7) Limited SALINE MI KTM 1 2   2 TOMLINSON LEO 37 22. Micro-E (4-7) Limited KENOCKEE MI GAS 4 3   3 HENDERSON STEELE 508 22. Micro-E (4-7) Limited FAIRMONT WV HSK 3 4   4 DEMURO LUCIANO 666 22. Micro-E (4-7) Limited PANAMA CITY BEA FL GAS 6 5   5 BARTHOLOMEW DEEGAN 494 22. Micro-E (4-7) Limited ALLEGANY NY KTM 7 6   6 CAMPBELL EMMA 46 22. Micro-E (4-7) Limited HONEOYE FALLS NY KTM 8 7   7 LYKENS ADDIZYN 998x 22. Micro-E (4-7) Limited BELLEFONTE PA KTM 5 DNS   8 LYKENS RYDER 998/ 22. Micro-E (4-7) Limited BELLEFONTE PA KTM DNF DNS   DNF SWEET OWEN 5 22. Micro-E (4-7) Limited NEW CASTLE PA KTM DNF DNS   DNF
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 23. Micro 1 (4-6) Shaft Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A DEMURO LUCIANO 666 23. Micro 1 (4-6) Shaft PANAMA CITY BEA FL YAM 1 1   1 FITZWILLIAM COLE 18 23. Micro 1 (4-6) Shaft PITTSBURGH PA YAM 3 2   2 METERKO LATHIN 921 23. Micro 1 (4-6) Shaft SALTSBURG PA YAM 4 3   3 SHEREN BRANTLEY 84 23. Micro 1 (4-6) Shaft LUDINGTON MI YAM 2 7   4 ELLIOTT AXEL 51 23. Micro 1 (4-6) Shaft PARKER PA YAM 8 5   5 BENTLEY DOMINIC 252 23. Micro 1 (4-6) Shaft EIGHTY FOUR PA YAM 7 6   6 BERTOTHY WYATT 13 23. Micro 1 (4-6) Shaft PHILIPSBURG PA YAM 5 8   7 METERKO CAMERON 905 23. Micro 1 (4-6) Shaft STRATTANVILLE PA YAM 6 10   8 MUISE JAMISON 16 23. Micro 1 (4-6) Shaft SPRINGVILLE NY YAM 9 9   9 FOX LANDON 251 23. Micro 1 (4-6) Shaft SMITHMILL PA YAM DNF 4   10 LEWIS SAGER 22 23. Micro 1 (4-6) Shaft MADERA PA YAM DNS DNS   DNS
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 24. Micro 2 (4-6) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A MCDONALD DYLAN 530 24. Micro 2 (4-6) Limited FINLEYVILLE PA COB 1 2   1 FITZWILLIAM COLE 18 24. Micro 2 (4-6) Limited PITTSBURGH PA KTM 2 3   2 BETTS LINCOLN 111 24. Micro 2 (4-6) Limited WARREN PA KTM 3 4   3 MURRAY HOLDEN 120 24. Micro 2 (4-6) Limited ROSSITER PA COB 4 5   4 MATTISON HUNTER 316 24. Micro 2 (4-6) Limited TROY PA KTM 5 6   5 BARTHOLOMEW DEEGAN 205 24. Micro 2 (4-6) Limited ALLEGANY NY COB 6 7   6 RENWICK GRACE 607 24. Micro 2 (4-6) Limited KERSEY PA KTM 7 8   7 MCMURTRIE MAXON 428 24. Micro 2 (4-6) Limited BRADFORD PA KTM 8 10   8 HENDERSON STEELE 508 24. Micro 2 (4-6) Limited FAIRMONT WV COB DNF 1   9 FOX LANDON 251 24. Micro 2 (4-6) Limited SMITHMILL PA COB 9 12   10 MUISE JAMISON 14x 24. Micro 2 (4-6) Limited SPRINGVILLE NY KTM 11 11   11 SWEET OWEN 5 24. Micro 2 (4-6) Limited NEW CASTLE PA COB 10 DNF   12 METERKO LATHIN 814 24. Micro 2 (4-6) Limited SALTSBURG PA KTM DNS 9   13
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 25. Micro 3 (7-8) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A SHELTON LUKE 105 25. Micro 3 (7-8) Limited LAWRENCEBURG IN COB 1 2   1 ISENHOWER BRYCEN 192 25. Micro 3 (7-8) Limited HUDSON MI COB 3 1   2 BECKINGTON PARKER 322 25. Micro 3 (7-8) Limited SALINE MI COB 2 4   3 DESMYTHER GAGE 66 25. Micro 3 (7-8) Limited COTTRELLVILLE MI COB 4 5   4 BAKER JAX 99 25. Micro 3 (7-8) Limited LELAND IL KTM 7 3   5 DEMURO DONALD 999 25. Micro 3 (7-8) Limited PANAMA CITY BEA FL COB 6 6   6 CAMPBELL COLDEN 46 25. Micro 3 (7-8) Limited HONEOYE FALLS NY COB 5 9   7 TOMLINSON LEO 037 25. Micro 3 (7-8) Limited KENOCKEE MI COB 10 7   8 KORTHAS BENTLEY 101 25. Micro 3 (7-8) Limited PARISH NY KTM 9 8   9 BERTOTHY WAYLEN 777 25. Micro 3 (7-8) Limited PHILIPSBURG PA COB 12 10   10 EPPINGER TUCKER 100 25. Micro 3 (7-8) Limited HARMONY PA KTM 11 11   11 PALMER EASTON 728 25. Micro 3 (7-8) Limited MANON CENTER PA KTM 14 12   12 SWEET CARTER 3 25. Micro 3 (7-8) Limited NEW CASTLE PA COB 13 14   13 BETTS LIAM 145 25. Micro 3 (7-8) Limited WARREN PA KTM 15 13   14 MUISE JACKSON 14 25. Micro 3 (7-8) Limited SPRINGVILLE NY KTM 16 15   15 MEANS GANNON 370 25. Micro 3 (7-8) Limited PUNSUTAWNEY PA GAS 18 16   16 METERKO JAX 921 25. Micro 3 (7-8) Limited SALTSBURG PA KTM 19 17   17 LYKENS RYDER 998/ 25. Micro 3 (7-8) Limited BELLEFONTE PA KTM 8 DNS   18 LYKENS ADDIZYN 998x 25. Micro 3 (7-8) Limited BELLEFONTE PA COB 17 DNS   19 METERKO BRAYDEN 95 25. Micro 3 (7-8) Limited STRATTANVILLE PA COB DNF DNS   DNF NIECE BRAYTON 612 25. Micro 3 (7-8) Limited SMETHPORT PA COB DNS DNS   DNS
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 26. 65cc (7-9) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A SHELTON LUKE 105 26. 65cc (7-9) Limited LAWRENCEBURG IN GAS 1 3 3 1 EWING MAX 13/ 26. 65cc (7-9) Limited SWANNANOA NC GAS 2 4 4 2 BRANHAM CAMDEN 198 26. 65cc (7-9) Limited KETTERING OH KTM 7 1 1 3 BAKER JAX 99 26. 65cc (7-9) Limited LELAND IL KTM 4 6 6 4 TOMLINSON OWEN 708 26. 65cc (7-9) Limited KENOCKEE MI GAS 3 7 7 5 THOMPSON TALON 157 26. 65cc (7-9) Limited PARKER PA KTM 9 2 2 6 ORR MADDEXX 147 26. 65cc (7-9) Limited SHELOCTA PA KTM 8 5 5 7 KELLY STORM 18 26. 65cc (7-9) Limited ANDERSON SC HSK 6 8 8 8 DEMURO DONALD 999 26. 65cc (7-9) Limited PANAMA CITY BEA FL GAS 10 10 10 9 CIMINO ADDISON 60 26. 65cc (7-9) Limited ROULETTE PA KTM 13 9 9 10 KORTHAS BENTLEY 101 26. 65cc (7-9) Limited PARISH NY KTM 12 11 11 11 CIESLAK BRADY 51 26. 65cc (7-9) Limited MCKEES ROCKS PA HSK 11 12 12 12 FORREST REMINGTON 126 26. 65cc (7-9) Limited ROSSITER PA KTM 5 18 18 13 RAYESKI CHASE 45 26. 65cc (7-9) Limited ADDISON NY YAM 15 13 13 14 BERTOTHY WAYLEN 777 26. 65cc (7-9) Limited PHILIPSBURG PA COB 14 16 16 15 HENDERSON CAMDEN 731 26. 65cc (7-9) Limited HOUSTON PA YAM 17 14 14 16 WILSON CARSON 12 26. 65cc (7-9) Limited HARTFORD CITY IN YAM 16 15 15 17 BRANHAM COLTEN 210 26. 65cc (7-9) Limited KETTERING OH KTM 19 19 19 18 UBER TRAVIS 5 26. 65cc (7-9) Limited FRANKLIN PA YAM 22 17 17 19 LYKENS IZZABELLA 998/ 26. 65cc (7-9) Limited BELLEFONTE PA HSK 18 DNS DNS 20 METERKO BRAYDEN 95 26. 65cc (7-9) Limited STRATTANVILLE PA KTM 20 DNS DNS 21 BETTS LIAM 145 26. 65cc (7-9) Limited WARREN PA KTM 21 DNS DNS 22
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 28. 65cc (10-11) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A SHUFF JUSTIN 55 28. 65cc (10-11) Limited MECHANICSBURG OH KTM 1 1   1 KELLY STEEL 31 28. 65cc (10-11) Limited ANDERSON SC KTM 2 2   2 DRYSDALE II JEFFERY 5 28. 65cc (10-11) Limited EVANSVILLE IN KTM 4 4   3 SHULL OWEN 158 28. 65cc (10-11) Limited CASEY IL KTM 3 5   4 EWING ADRIAN 13 28. 65cc (10-11) Limited SWANNANOA NC KTM 11 3   5 WEISS BENNETT 94 28. 65cc (10-11) Limited WASHINGTON PA KTM 8 6   6 STECIK BRIAR 24 28. 65cc (10-11) Limited COLLIERS WV KTM 7 7   7 WAITE PRESTON 741 28. 65cc (10-11) Limited WEBSTER NY KTM 6 8   8 SIMMONS NOLAN 221 28. 65cc (10-11) Limited NILES MI HSK 5 10   9 HADLEY MYLES 7 28. 65cc (10-11) Limited BUTLER PA KTM 12 9   10 WETTGEN BRAYDEN 241 28. 65cc (10-11) Limited ACME PA KTM 10 11   11 SHUE NOAH 345 28. 65cc (10-11) Limited KOKOMO IN YAM 9 12   12 CIZEK TANNER 89 28. 65cc (10-11) Limited GALETON PA KTM 14 13   13 HARKINS TRIGGER 308 28. 65cc (10-11) Limited BROWNSVILLE PA HSK 13 14   14 LUDWICK MICHAEL 777 28. 65cc (10-11) Limited SALAMANCA NY YAM 15 15   15 SAGER GRANT 19 28. 65cc (10-11) Limited CHAFFEE NY YAM 17 16   16 LYKENS KALEB 998 28. 65cc (10-11) Limited BELLEFONTE PA KTM 16 DNS   17 YEAGER MASON 125 28. 65cc (10-11) Limited CLEARFIELD PA KTM DNS 17   18 GERMADNIK JARED 63 28. 65cc (10-11) Limited BROOKFIELD OH KTM DNF DNS   DNF JOHNSON CALEB 704 28. 65cc (10-11) Limited GRAND VALLEY PA HSK DNF DNS   DNF
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 30. 85cc (10-12) Limited Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A JONES MADDEN 50x 30. 85cc (10-12) Limited FARMERSVILLE TX KTM 1 1   1 KELLY STEEL 31 30. 85cc (10-12) Limited ANDERSON SC KTM 2 3   2 EMBLETON DREW 812 30. 85cc (10-12) Limited GREENDALE IN GAS 4 2   3 HENDERSON SEVEN 34 30. 85cc (10-12) Limited FAIRMONT WV HSK 3 5   4 WEBB LOGAN 375 30. 85cc (10-12) Limited PEKIN IL KTM 5 4   5 DRYSDALE II JEFFERY 5 30. 85cc (10-12) Limited EVANSVILLE IN KTM 6 6   6 STECIK BRIAR 24 30. 85cc (10-12) Limited COLLIERS WV KTM 7 7   7 RAYESKI BLAKE 94 30. 85cc (10-12) Limited ADDISON NY HSK 8 9   8 CIESLAK JEFFREY 5x 30. 85cc (10-12) Limited MCKEES ROCKS PA KTM 11 8   9 SIMMONS NOLAN 221 30. 85cc (10-12) Limited NILES MI HSK 10 10   10 SHULL OWEN 158 30. 85cc (10-12) Limited CASEY IL HSK 9 12   11 SHAFFER ROWAN 96 30. 85cc (10-12) Limited KITTANNING PA GAS 13 11   12 GERMADNIK JARED 63 30. 85cc (10-12) Limited BROOKFIELD OH KTM 12 13   13 HARKINS TRIGGER 308 30. 85cc (10-12) Limited BROWNSVILLE PA HSK 15 14   14 HADLEY MYLES 7 30. 85cc (10-12) Limited BUTLER PA KTM 14 15   15 BENTLEY SKYLAR 52 30. 85cc (10-12) Limited EIGHTY FOUR PA KTM 16 17   16 EICHER JAYCE 44 30. 85cc (10-12) Limited WHITE PA KTM 18 16   17 ROUSH ZACHARY 118 30. 85cc (10-12) Limited CORRY PA KTM 19 19   18 CIZEK TANNER 89 30. 85cc (10-12) Limited GALETON PA KTM 21 18   19 LINDELL CAMERON 20 30. 85cc (10-12) Limited RUSSELL PA KTM 20 20   20 LYKENS KALEB 998 30. 85cc (10-12) Limited BELLEFONTE PA KTM 17 DNS   21 RICHARD BRISTON 815 30. 85cc (10-12) Limited GREENSBURG PA KAW DNF DNS   DNF
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 32. Mini Sr 1 (12-14) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A JONES MADDEN 50x 32. Mini Sr 1 (12-14) FARMERSVILLE TX KTM 1 2   1 LUTE COLE 209 32. Mini Sr 1 (12-14) CLYMER PA KTM 3 3   2 GERKEY ERIC 711 32. Mini Sr 1 (12-14) PORTERSVILLE PA KTM 4 4   3 HENDERSON SEVEN 34 32. Mini Sr 1 (12-14) FAIRMONT WV HSK 2 6   4 EMBLETON DREW 812 32. Mini Sr 1 (12-14) GREENDALE IN GAS 5 5   5 WETTGEN COLTON 142 32. Mini Sr 1 (12-14) ACME PA KTM 6 7   6 KREAKIE PRESTON 5 32. Mini Sr 1 (12-14) SEVILLE OH KTM 7 9   7 FISHER LANDEN 35 32. Mini Sr 1 (12-14) BUTLER PA KTM 8 10   8 WEBB LOGAN 375 32. Mini Sr 1 (12-14) PEKIN IL KTM 12 8   9 BARTHOLOMEW LINCOLN 50 32. Mini Sr 1 (12-14) ALLEGANY NY KTM DNF 1   10 RICHARD BRAYSN 412 32. Mini Sr 1 (12-14) GREENSBURG PA KTM 10 11   11 JARVIS ETHAN 222 32. Mini Sr 1 (12-14) WHITNEY PA KTM 9 13   12 HACKETT CAMERON 999 32. Mini Sr 1 (12-14) PRESTO PA HSK 11 12   13
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 34. Supermini 1 (12-15) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A STEFANCIK NICHOLA 87 34. Supermini 1 (12-15) BARTLETT IL HSK 1 1   1 SHIPLEY JOSEPH 559 34. Supermini 1 (12-15) INDIANA PA GAS 2 2   2 BARTHOLOMEW LINCOLN 50 34. Supermini 1 (12-15) ALLEGANY NY KTM 3 3   3 WETTGEN COLTON 142 34. Supermini 1 (12-15) ACME PA HSK 4 6   4 HICKEY MATTIX 264 34. Supermini 1 (12-15) EGG HARBOR TOWNSHIP NJ HSK 6 5   5 KULL TYLER 811 34. Supermini 1 (12-15) NANTICOKE PA HSK 5 8   6 JORDAN DAVIS 19 34. Supermini 1 (12-15) WINDHAM ME KTM 7 7   7 UBER TROY 789 34. Supermini 1 (12-15) FRANKLIN PA KAW 8 9   8 HACKETT CAMERON 999 34. Supermini 1 (12-15) PRESTO PA HSK 9 10   9 HENDERSON SEVEN 34 34. Supermini 1 (12-15) FAIRMONT WV HSK DNS 4   10
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions 5-14-2022 LL Area Qualifier - 5/14/2022 Sugar Grove, PA Class: 36. Girls (11-16) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 Moto 3 O/A FOLK ALAYNA 9 36. Girls (11-16) WELLSBURG WV KTM 1 1   1 SHUFF JOSIE 634 36. Girls (11-16) MECHANICSBURG OH KTM 2 2   2 INMAN KYLEE 126 36. Girls (11-16) HARMONY PA YAM 3 3   3 FORREST RHYLEY 27 36. Girls (11-16) ROSSITER PA HSK 4 4   4
6 6 2 3 2 False False